Blog geri dön

Meme Büyütme Emzirmeye Engel Mi?

Meme büyütme ameliyatı, memelerin belirgin, hacimli ve çekici bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilir. Bu operasyon sırasında emzirme işlevi için önemli olan süt kanallarına ve süt bezlerine zarar verilmez. Operasyonun odağı, yağ enjeksiyonu veya protez dokular ile bölgeye hacim kazandırmaktır. Sarkık bir meme görünümü mevcutsa bölgedeki fazla deri dokusunu almaya yönelik cerrahi işlemler de gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemlerin hiçbirinde memelerin süt üretme ve salgılama işlevine zarar verilmez.

Meme Büyütme Sırasında Süt Kanalları Zarar Görür Mü?

Günümüzde gerçekleştirilen modern meme büyütme operasyonları sırasında süt kanallarının zarar görmesi beklenmez. Süt üretme veya salgılama işlevi bulunan dokulara zarar vermemeye dikkat edilir. Bununla birlikte nadiren de olsa meme büyütme ameliyatına bağlı olarak emzirme ile alakalı sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Meme Büyütme Sonrası Emzirme Memelere Zarar Verir Mi?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında hamile kalan, doğum yapan ve bebeğini emzirmek isteyen anneler olabilir. Bu son derece doğaldır. Bununla birlikte meme büyütme ameliyatı sonrası gerçekleştirilen emzirme faaliyeti, meme dokularında bir miktar yıpranmaya ve sarkmaya yol açabilmektedir. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı genellikle ileride gebe kalma planı olmayan bireylere tavsiye edilmektedir.

Meme Büyütme Emziren Annelere Yapılır Mı?

Emzirme sürecinde olan annelere meme büyütme ameliyatı yapılması tavsiye edilmemektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında bir süre anne adayının emzirme yapması önerilmez. Bu da bebeğin beslenme ve gelişimi ile alakalı sorunlara neden olabilir. Bu yüzden meme büyütme ameliyatı, emzirme süreci tamamlandıktan sonra gerçekleştirilmelidir.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2024

Ankara meme büyütme fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button