Blog geri dön

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction uygulaması öncesinde hasta, uygulamanın detayları hakkında bilgilendirilir. Daha sonra ise uygulamanın hazırlık sürecine geçilir. Bu süreçte hastaya uygun bir hastane kıyafeti giydirilir. Liposuction işlemi sırasında hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını önlemek adına lokal anestezi veya genel anestezi uygulamasına başvurulur. Her iki uygulamada da hasta ağrı hissetmez. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra liposuctiona başlanır.

Liposuction uygulaması sırasında ilk olarak hedef bölgeye son derece küçük (0,3cm civarında) kesiler uygulanır. Bu kesiler sayesinde bölgeye, bölgedeki yağ dokularının diğer dokulardan ayrılmasını sağlayan özel bir sıvı verilir. Daha sonra ise eriyen yağ dokuları, kanül adı verilen ince borular yardımı ile bölgeden tahliye edilir. İşlemin son aşamasında, başta atılan cerrahi kesiler kapatılır. Böylece liposuction işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Liposuction Ne Kadar Sürer?

Liposuction, detayları hastanın taleplerine, ihtiyaçlarına ve genel estetik kriterlere göre değişiklik gösterebilen bir operasyondur. Bu yüzden liposuction süresi de kişiden kişiye değişebilmektedir. Alınacak olan yağın miktarı, liposuction yapılacak olan bölge sayısı ve anestezi türü gibi etmenler liposuctionın süresinde değişikliklere yol açabilir. Operasyon genelde 1 ila 2 saatte tamamlanır ancak bahsettiğimiz etmenler doğrultusunda 2 saate kadar uzaması da mümkündür.

Liposuction Ağrılı Mı?

Liposuction operasyonu öncesinde, uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne, alınacak olan yağ miktarına, liposuctionın kaç farklı bölgeye yapılacağına, hastanın yaşına ve genel sağlık durumuna özel bir anestezi planlaması yapılır. Bu planlama sürecine hem operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah hem de bir anestezi uzmanı doktor katılır. Böylece operasyonun hasta için konforlu, ağrısız ve güvenli geçmesi sağlanır. Liposuction operasyonları hem genel anestezi hem de lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button