Blog geri dön

Liposuction İle Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Liposuction ile yağ aldırma, hasta için son derece konforlu bir süreçtir. Bu sürecin başında hasta, operasyonun detayları hakkında bilgilendirilir. Daha sonra ise hastaya özel bir hastane önlüğü giydirilir. Uygun bir pozisyon ile operasyon masasına uzanan hastaya anestezi yapılır. Anestezi uygulaması, operasyonun detaylarına ve hastanın sağlık durumuna göre lokal veya genel anestezi olacak şekilde yapılabilir. Her iki anestezi uygulaması da operasyonun hasta için rahat, ağrısız ve konforlu geçmesi için yeterlidir. Eğer operasyonun lokal anestezi altında yapılması uygun bulunmuşsa hastanın talepleri doğrultusunda hastaya sedasyon (derin uyku) işlemi de yapılabilir. Böylece hastanın bilinci operasyon boyunca kapalı olur.

Bahsi geçen hazırlık işlemleri tamamlandıktan sonra liposuctionın yapılacağı bölge antiseptik bir sıvı ile temizlenir. Ardından da bölgeye kesi uygulanır. Bu kesiden bölgeye özel bir kimyasal enjekte edilir. Bahsi geçen kimyasal yağ dokularının, diğer dokulardan güvenli bir şekilde ayrılmasını ve sıvılaşmasını sağlar. Sonrasında ise bölgeye kanül adı verilen özel borular yerleştirilir. Bu borular sayesinde bölgedeki yağlar tahliye edilir. Tahliye işlemi tamamlandıktan sonra operasyonun başında atılan kesiler kapatılır ve operasyon son bulur. Operasyondan sonra hasta kendine gelebilmesi için özel bir odaya alınır.

Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınır?

Liposuction ile alınan veya alınması gereken yağ miktarını etkileyen pek çok etmen vardır. Mesela karın bölgesine uygulanan liposuction işlemlerinde daha fazla yağ alınırken, gıdı bölgesine uygulanan liposuction işlemlerinde daha az yağ alınır. Bu miktarı etkileyen bir diğer önemli faktör ise ilgili bölgedeki fazla yağ miktarıdır. Aynı şekilde hastanın operasyondan beklentilerine göre de liposuction sırasında alınan yağ miktarı değişiklik gösterebilir. 

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

Blog geri dön
Call Now Button