Blog geri dön

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Liposuction, bölgesel yağların yoğun miktarda bulunduğu noktalara uygulanmaktadır. Liposuction yapılabilecek bölgeler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Basenler.
  • Kalça ve kalça çevresi.
  • Ense bölgesi.
  • Karın bölgesi.
  • Gıdı bölgesi.
  • Bacaklar ve kollar.
  • Göğüs bölgesi.

İnsan bedeni, tükettiği besinlerin bir kısmını yaşamsal faaliyetlerini sürdürmek amacıyla enerjiye dönüştürür. Diğer kısmını ise ihtiyaç duyduğunda kullanmak için yağ dokusu olarak muhafaza eder. Bahsi geçen yağ dokuları, vücudun çeşitli bölgelerinde birikim gösterebilirler. Bu bireyin genetik özelliklerine ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir. Birey, biriken yağ dokularından genellikle düzenli spor yaparak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinerek kurtulabilir. Ancak bazen bölgesel yağlar bahsi geçen uygulamalara karşı dirençli olurlar. Bu yüzden de birikmeyi sürdürebilir ve bölgedeki estetik hatların gizlenmesine yol açabilirler. Liposuction uygulaması sayesinde bu bölgesel yağlar, vücudu çekici kılan hatları belirgin hale getirmek amacıyla alınabilir.

Aynı Anda Kaç Bölgeye Liposuction Yapılabilir?

Aynı anda birden fazla bölgeye liposuction işleminin yapılması mümkündür. Bu liposuction işlemini avantajlı kılan noktalardan biridir. Çünkü hasta tek bir anestezi ve tek bir iyileşme süreci ile birden fazla bölgesindeki bölgesel yağlardan kurtulabilir. Aynı anda kaç bölgeye liposuction işleminin yapılabileceği, liposuction yönteminin türüne, anestezinin türüne ve hastanın genel sağlık durumuna göre değişebilir. Günümüzde aynı anda üç ile dört bölgeye liposuction yapılması mümkündür. Ancak bu konuda doktorun önerileri mutlaka dikkate alınmalıdır. 

Liposuction En Sık Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposuction uygulaması en sık karın, göğüs ve kalça bölgelerine uygulanır. Bununla birlikte kalça geçişlerine, uyluk bölgesine, kollara ve bacaklara da liposuction işlemi sıklıkla uygulanır. 

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button