Blog geri dön

Kalıcı Botoks Var Mı?

Kalıcı bir botoks uygulaması veya botoks çeşidi yoktur. Botoks ile yapılan kırışıklık tedavilerinde, elde edilen kazanımlar bir süre sonra yitirilir. Botoksun kalıcılık süresi 3-5 ay ile sınırlıdır. 3. aydan itibaren bölgedeki kas aktivitesi yavaş yavaş eski haline döner ve kırışıklıklar yeniden belirginleşmeye başlar.

Botoks Kalıcı Bir Tedavi Mi?

Botoks kalıcı bir kırışıklık tedavisi değildir. Bölgedeki kas aktivitesini azaltmak ve kırışıklıkları geçici olarak gidermek için uygulanan botoks sıvısı, zaman içerisinde vücudun doğal mekanizmaları tarafından parçalanır. Bu da botoks sayesinde elde edilen kazanımların kaybolmasına neden olur.

Kalıcı Kırışıklık Tedavisi Var Mı?

Kırışıklıklardan kalıcı olarak kurtulunmasını sağlayan bazı uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalardan en etkili olanı yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı sayesinde hasta, yüzündeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kalıcı olarak kurtulabilir. Operasyon sonrasında doktorunun verdiği önerilere uyarak yüz germe ameliyatının kazanımlarını yaşam boyu koruyabilir. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan ‘Yüz Germe Ameliyatı’’ isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Düzenli Botoks Sonrası Botoks Etkileri Kalıcı Olur Mu?

Düzenli botoks uygulamaları, botoksun kalıcılık süresini arttırabilir. Tekrarlayan botoks nedeniyle, birey bölgedeki mimik kullanım sıklığını önemli ölçüde azaltır. Bu da botoksun kalıcılık süresinin artmasına neden olur.

Ankara Botoks Tedavisi

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button