Blog geri dön

Göğüs Büyütme Sonrası Cinsellik

Göğüs büyütme sonrasında, meme dokuları belli bir ölçüde iyileşene kadar cinsel ilişkilere ara verilmelidir.

Cinsel ilişkiler, yetişkinlik yaşamanın ve romantik ilişkilerin en önemli parçalarından biridir. Bu yüzden estetik operasyonları ile alakalı soruların önemli bir bölümünü, operasyonun cinsel yaşamı ne kadar etkileyeceğine yöneliktir. Memeler de cinsellikle ilişkili organlar oldukları için meme estetiği operasyonları sonrasında cinsel yaşamın nasıl etkileneceği merak edilmektedir. Yazımızın devamında göğüs büyütme ameliyatı sonrasında ilk cinsel ilişkiye ne zaman girilmesi gerektiğinden ve göğüs estetikleri sonrasında neden cinsel ilişkilere ara verildiğinden detaylı olarak bahsedeceğiz.

Göğüs Büyütme Sonrası Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilir?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastaların ilk 2 hafta ila 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri tavsiye edilir. Sonrasında ise dikkatli olmak kaydı ile cinsel ilişkiye girilebilir. Bununla birlikte operasyondan yaklaşık bir hafta sonra birey gerek partneri ile gerekse de kendi başına çeşitli cinsel aktivitelerde bulunabilir, cinsel ihtiyaçlarını giderebilir.

Göğüs Büyütme Sonrası Cinsel İlişkilere Neden Ara Verilir?

Göğüs büyütme ameliyatı sırasında meme dokuları özel uygulamalar, cerrahi kesiler ve dikiş işlemleri ile yeniden düzenlenir. Bu işlemler meme dokularında belli ölçülerde hassasiyete neden olur. Bölgedeki dokular, ameliyatla sağlanan değişimlere ayak uydurabilmek ve iyileşebilmek için zamana ihtiyaç duyarlar. Cinsel ilişkiler sırasında memeler kontrolsüz bir şekilde hareket edebilir, gayri ihtiyari bir şekilde sıkılabilir veya ilişkiler sırasında istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Bunlar da memelerin iyileşme sürecine ve dikişlere zarar verebilirler. Bu yüzden önerilen süre boyunca cinsel ilişkide bulunulmaması gerekir.

Ankara Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara göğüs büyütme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button