Blog geri dön

Erkeklere Botoks Yapılır Mı?

Erkekler de kadınlar gibi botoks uygulamasına başvurabilirler. Botoks uygulaması günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yani botoks için herhangi bir cinsiyet sınırlandırması bulunmamaktadır.

Erkek Botoksu Nerelere Yapılır?

Erkek botoksu, şu bölgelere uygulanabilir:

  • Alın bölgesine, alın kırışıklıklarını gidermek ve genç bir üst yüz görünümü oluşturmak için botoks yapılabilir.
  • Göz çevresine, kaz ayağı kırışıklıklarından kurtulmak için botoks yapılabilir.
  • Kaş arasına, kaş çevresindeki kırışıklıkları gidermek için botoks yapılabilir. Özellikle de sürekli kaşlarını çatan erkeklerde, kaş arasında ciddi kırışıklıklar görülebilir. Kaş arası botoksu bu yüzden erkekler tarafından daha çok tercih edilir.
  • Çene bölgesine, diş sıkma sorununu ve çene kası büyümesi nedeniyle gelişen yüz asimetrisini gidermek amacıyla botoks yapılabilir.
  • Aşırı terleme sorunun bulunduğu koltuk altı ve avuç içi bölgelerine, aşırı terleme sorununu gidermek için terleme botoksu yapılabilir.
  • Şakaklara, alın ve boyun bölgesine, migren ağrılarını ve migren atağı sıklığını azaltmak için botoks yapılabilir.

Erkek botoksu bahsi geçen amaçlar doğrultusunda ilgili bölgelere yapılabilir.

Erkek Botoksu ve Kadın Botoksu Arasında Fark Var Mı?

Erkek botoksu ve kadın botoksu arasında, uygulama süreci ile alakalı çok ciddi bir fark bulunmaz. Ancak erkekler ile kadınların yüz anatomileri arasında bazı önemli farklılıklar vardır. Bu yüzden erkeklerde (bireyin talebi de bu yöndeyse) botoks uygulaması ile kadınlara kıyasla daha maskülen bir yüz görünümü oluşturulması hedeflenir. Buna bağlı olarak da uygulamanın dozu ve uygulama noktaları gibi detaylar değişiklik gösterebilir.

Erkek Botoksu Nasıl Yapılır?

Erkek botoksu, kadınlara uygulanan botoks işleminde olduğu gibi herhangi bir cerrahi işleme başvurulmadan, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Uygulama öncesinde hastanın taleplerine, cinsiyetine ve yüz yapısına uygun bir botoks planlaması yapılır. Bu planlama dahilinde enjeksiyon noktaları belirlenir. Ardından ise bu noktalar antiseptik solüsyonla temizlenir. Bölgeye ağrı kesici krem uygulanması ile birlikte hazırlık aşaması tamamlanmış olur.

Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra doktor, daha önce yaptığı planlama dahilinde ilgili noktalara, belirlenen dozlarda botulinum toksin enjekte eder. Böylece uygulama başarıyla tamamlanmış olur.

Ankara Erkek Botoksu Fiyatları

Ankara erkek botoksu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button