Blog geri dön

Erkeklerde Rinoplasti Süreci Nasıldır?

Rinoplasti ameliyatı, günümüzde hem kadınlara hem de erkeklere sıklıkla yapılmaktadır. Bu operasyonun erkeklere yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bununla birlikte hastanın istekleri, cinsiyeti ve yüzü ile uyuşan bir burun görünümü ortaya çıkarılabilmesi için planlama sürecinin oldukça detaylı yürütülmesi gerekir.

Erkeklerin burun estetiğine dair en çok çekindikleri konu; burunlarının yüzleriyle uyuşmayan, feminen bir görünüm kazanabileceği ihtimalidir. Rinoplasti sonrasında bahsi geçen şekilde bir burun görünümü edinmiş olan pek çok erkek hasta vardır. Onların deneyimleri, burun estetiği yaptırmak isteyen diğer erkekleri de düşündürebilir. Bununla birlikte rinoplasti, eğer tamamen, tüm detayları ile kişiye özel olarak planlanırsa bu gibi istenmeyen durumlardan kaçınmak mümkün olabilir.

Erkeklerde Rinoplasti Planlaması Neden Önemli?

Yüz görünümünü ve yüzün genel estetik bütünlüğünü etkileyen onlarca farklı doku ve organ vardır. Burun da bunlardan biridir. Yüzün merkezinde yer alan burun, yüze boyut kazandırır ve yüzün karakteristik özelliklerini destekler. Eğer rinoplasti ameliyatı kişiye özel olarak planlanmazsa burnun genel yüz estetiğine yaptığı katkı kaybedilebilir. 

Burun estetiği operasyonuna dair insanları, özellikle de erkekleri en çok korkutan konulardan biri de internet üzerinde görmeye alıştığımız, klasik ‘’ameliyatlı burun’’ görünümüdür. Halbuki rinoplasti, herkese aynı burun görünümünü kazandırmak için değil; burnun genel yüz estetiğini destekleyecek şekilde yeniden düzenlenmesi için yapılır. Bu amaç doğrultusunda yapılabilmesi için de operasyonun; doktor tarafından en ince ayrıntısına kadar hastanın talepleri ve ihtiyaçlarıyla örtüşen şekilde planlanması gerekir.

Erkeklerde Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatının uygulama şekli erkeklerde ve kadınlarda aynıdır. Bununla birlikte erkeklere yapılan rinoplasti ameliyatları sırasında burna zarif ve çekici olduğu kadar; maskülen ve keskin yüz hatlarını destekleyen de bir görünüm de kazandırılır.

Ankara Erkeklerde Rinoplasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button