Blog geri dön

En İyi Burun Estetiği Teknikleri Hangileri?

Günümüzde burundaki estetik ve işlevsel sorunları gidermek amacıyla başvurulan birden fazla burun estetiği tekniği bulunmaktadır. Bunlar arasında en sık tercih edilenleri de kapalı burun estetiği ve açık burun estetiği teknikleridir. Yazımızda bu tekniklerin detaylarından ve avantajlarından detaylı olarak bahsedeceğiz.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Kapalı burun estetiği, burnun dış bölgesine herhangi bir kesi uygulamadan, burun delikleri içerisinden gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyon genellikle küçük kapsamlı estetik sorunları gidermek için yapılır. İlk defa burun estetiği yaptıracak olan bireyler kapalı burun estetiği ameliyatını tercih edebilirler. Bununla birlikte kapalı burun estetiği tekniği, revizyon operasyonları için uygun değildir. Doktorunuz burnunuzu detaylı olarak inceleyecek ve sizi; operasyon için en uygun tekniğin hangisi olduğu konusunda bilgilendirecektir.

Açık Burun Estetiği Nedir?

Açık burun estetiği, burun ucu bölgesine atılan cerrahi kesiler ile yapılır. Bu operasyon sırasında, kapalı rinoplastinin aksine burnun dış bölgesine kesi uygulanmaktadır. Bununla birlikte açık rinoplasti operasyonları sırasında burna çok daha kapsamlı bir şekilde müdahale edilebilir. Böylece ciddi estetik sorunların giderilmesi mümkün olur.

Kapalı Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Kapalı burun estetiğinin avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Burnun dış bölgesinde herhangi bir dikiş izi kalmaz.
  • İyileşme süreci çok daha hızlıdır.
  • Ödem oluşumu daha sınırlıdır.
  • Ciltteki damar yapıları zarar görmediği için operasyon sonrasında bölgedeki dokular daha iyi beslenir ve desteklenirler.

Kapalı burun estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button