Blog geri dön

Dudak Dolgusundan Sonra Neler Yasak?

Dudak dolgusu sonrasında, uygulamanın sonuçlarının başarılı bir şekilde belirginleşebilmesi ve korunabilmesi için hastanın bazı aktivitelerden ve davranışlardan, bir süre kaçınması gerekir. Mesela hasta, uygulama sonrasında dudaklarına fazla dokunmamalı ve dudaklarını birbirlerine bastırmamalıdır. Aynı şekilde aşırı sıcak veya aşırı soğuk içecekler tüketmemeli, yüz üstü yatmamalı ve yaklaşık 2 hafta kadar saunaya veya hamama gitmemelidir.

Dudak Dolgusu Sonrası Neler Yapılmamalı?

Dudak dolgusu sonrasında 24 ila 48 saat boyunca yoğun egzersiz yapılmamalı, aşırı sıcak veya soğuk gıdalardan uzak durulmalı ve özellikle de ilk 24 saat boyunca dudaklara makyaj uygulanmamalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası Sigara İçilir Mi?

Dudak dolgusu sonrası hastanın ilk gün sigara kullanmaması gerekir. İkinci gün ise hasta az sayıda, dudaklar üzerinde baskı oluşturmadan sigara içebilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Öpüşme

Dudak dolgusu sonrasında 24 saat ila 48 saat boyunca dudaklara fazla baskı uygulamamak gerekir. Bu yüzden bahsi geçen süre boyunca mümkünse öpüşülmemeli ve dudak ısırma gibi aktivitelerde bulunulmamalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem

Dudak dolgusu sonrasında, dudaklarda hafif bir ödem oluşması normaldir. Bu süreçte hasta soğuk kompres uygulayabilir ve bol bol su tüketebilir. Bunlar ödemin dağılmasına yardımcı olur. Ödem genellikle birkaç gün içerisinde tamamen dağılır.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik

Dudak dolgusu sonrası ödeme bağlı dudak şişliği görülebilir. Bu şikayet, geçicidir ve birkaç gün içerisinde dudaktaki şişlik tamamen inecektir.

Dudak Dolgusu Sonrası Dudak Soyulması

Dudak dolgusu sonrası dudak derisinde soyulma, nadiren de olsa karşılaşılan bir sorundur. Bu süreçte, hyalüronik asitin etkileri hissedilene kadar dudaklar düzenli olarak nemlendirilmelidir.

Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları

Ankara dudak dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button