Blog geri dön

Büyük Memeler Sırt ve Boyun Ağrılarına Yol Açar Mı?

Büyük memeler, sırt ve boyun ağrılarına neden olabilirler. Kas ve iskelet sistemimiz, vücut ağırlığının ideal bir şekilde taşınabilmesinden, vücut hareketlerinin gerçekleşebilmesinden ve beden duruşunun korunabilmesinden sorumludur. Büyük ve ağır olan memeler, vücut dengesini bozabilir, kas-iskelet sisteminin zorlanmasına ve buna bağlı olarak gövdenin üst kısmında ağrı şikayetlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sırt ve Boyun Ağrılarınızın Nedeni Göğüsleriniz Olabilir!

Göğüs bölgesi ve memeler hem estetik hem de işlevsel açıdan kadınlar için son derece önemlidir. Bununla birlikte vücut ölçüleri ile uyumsuz olacak derecede büyük memelere sahip olan kadınlar, meme boyutları nedeniyle çeşitli sorunlar deneyimleyebilirler. Bu sorunlardan bazıları estetik, bazıları ise işlevsel temellidir. Sırt ve boyun bölgesinde ortaya çıkan ağrılar da bu sorunlardan biridir. Duruş bozuklukları da çoğu zaman bu soruna eşlik etmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sırt ve Boyun Ağrılarını Azaltır Mı?

Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüslere bağlı gelişen sırt ve boyun ağrılarının giderilmesine yardımcı olabilir. Meme küçültme ameliyatı sırasında herkesin memeleri aynı derecede küçültülmez. Çünkü ideal meme büyüklüğü kişiden kişiye değişebilir. Meme küçültme ameliyatı kapsamında ilk olarak bireyin ideal meme büyüklüğü hesaplanır. Bu hesaplama yapılırken hastanın beden ölçüleri alınır, hastanın operasyondan beklentileri dinlenir ve kişiye özel bir estetik planlaması yapılır. Operasyon, hasta memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına bu plana göre özenli bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece omurganın üzerindeki ağırlık azaltılmış; buna bağlı gelişen boyun ve sırt ağrısı şikayetleri giderilmiş olur.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme küçültme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button