Blog geri dön

Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim

Burun estetiği sonrasında burun, direkt olarak ameliyat ile amaçlanan görünüme kavuşmaz. Operasyon sırasında, burun görünümünü değiştirmek için cerrahi işlemlere başvurulduğundan ilgili dokular bir süre iyileşme sürecinde olacaktır. Bu süreçte dokuların çevresinde ödem ve şişlik bulunduğundan burun, normalden daha büyük ve kaba bir görünüme sahip olabilir. Bununla birlikte bahsi geçen görünüm zaman içerisinde kaybolacak, ödemler dağılacak ve burun nihai görünümüne kavuşacaktır.

Burun Estetiği Sonrası İlk 2 Hafta

Burun estetiği sonrası ilk iki hafta iyileşme süreci için oldukça kritiktir. Bu yüzden hasta yüzündeki şişlik ve ödem nedeniyle bir süre zorluk çekebilir. Bununla birlikte ödemler ilk bir hafta içerisinde neredeyse tamamen dağılır. 

Operasyonun ilk haftasında, genellikle 2. ila 3. gün içerisinde burna yerleştirilmiş olan tamponlar çıkarılır. Tamponların çıkarılmasıyla birlikte burundan nefes almakta zorlanma gibi sorunlar giderilmiş olur. Hasta operasyondan bir hafta sonra doktorunun da önerisiyle iş yaşamına, okul hayatına ve sosyal yaşantısına dönebilir.

Burun Estetiği Sonrası İlk Bir Ay

Bu süreçte burun dokuları büyük ölçüde iyileşmiştir ancak yine de iyileşme süreçlerini henüz tamamlamamışlardır. Bu yüzden hastanın bir süre daha yaşam tarzına önemle dikkat etmesi gerekir. İlk bir aydan sonra yine doktorun da önerisi ile denize veya havuza girilmeye başlanabilir, egzersiz faaliyetlerinin temposu artabilir. Ancak yine de potansiyel olarak burna zarar verebilecek aktivitelerden kaçınmaya devam edilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası 2. ve 3. Aylar

Burun estetiği sonrası 2. ve 3. aylarda hasta normal spor rutinine dönüş yapabilir, gözlük takmaya başlayabilir. Bu süreçte burun ucunda hala bir miktar ödem ve sertlik bulunabilir. 3. aya girilmesi ile birlikte yeni burun görünümü çok daha net bir şekilde fark edilebilir, burundan nefes alma ile ilgili sorunlar neredeyse tamamen geçmiş olur.

Burun Estetiği Sonrası 6. Ay

Bu süreçte burunda hala ödem bulunur ancak iyileşme sürecine ilişkin olan tüm sorunlar kaybolmuştur. Dışarıdan bakan birisi burunda ödem olduğunu anlamakta zorlanacaktır.

Burun Estetiği Sonrası 1. Yıl

Operasyondan sonraki 1. yılda ödem tamamen dağılmış olur ve burun nihai görünümüne kavuşmuştur.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button