Blog geri dön

Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Burun estetiği öncesinde doktor ile hasta detaylı bir görüşme gerçekleştirirler. Bu görüşme sırasında hastanın burun yapısı analiz edilir, hastanın operasyondan beklentileri dinlenir. Daha sonra ise elde edilen veriler doğrultusunda operasyon ile burna kazandırılacak olan görünüm belirlenir. Ayrıca bu süreçte hasta operasyon hakkında kapsamlı bir şekilde bilgilendirilir. Hastaya, operasyon gününe nasıl hazırlanacağı yönünde bilgiler verilir. 

Operasyondan sonra ise hasta odasına alınır. Bu odada hastanın bakımı gerçekleştirilir ve genel sağlık durumu gözden geçirilir. Burun estetiği sonrasında hasta operasyondan 6 veya 24 saat sonra taburcu edilir.

Burun Estetiği Sonrası Gözlük

Burun estetiği sonrasında hastanın bir süre gözlük kullanmaması gerekir. Çünkü gözlük kullanımı, hali hazırda iyileşme sürecinde olan, hassas dokuların zarar görmesine neden olabilir. Burun estetiğinden yaklaşık 6 hafta sonra hasta, doktorunun da önerisi bu yönde ise yeniden gözlük kullanmaya başlayabilir.

Burun Estetiği Sonrası Ödem

Burun estetiği sonrası ödem ve şişlik gibi şikayetler meydana gelmesi son derece normaldir. Bölgede oluşan ödem, dokuların iyileşme sürecinde olduğuna işaret etmektedir. Ödem miktarı operasyondan yaklaşık 2 gün sonra en yüksek seviyededir, 1 hafta içerisinde ise büyük oranda kaybolur. Bununla birlikte ödemin tamamen dağılması 6 ayı bulabilir.

Burun Estetiği Sonrası Sigara Kullanımı

Burun estetiği sonrasında dokuların ideal bir şekilde iyileşebilmesi için sigara kullanımına ara verilmelidir. Sigara, dokuların oksijenlenme ve beslenme mekanizmaları ile ilgili sorunlara yol açar. Bu da iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Bu yüzden en az 1 ay boyunca sigara kullanılmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası İş Hayatına Dönüş

Burun estetiği yaptıran bireyler operasyondan bir hafta sonra iş ve okul yaşamlarına dönebilirler. Eğer bireyin çalışma şartları ağır ise bir süre daha iş yaşamına ara vermesi gerekebilir.

Burun Estetiği Sonrası Spor

Burun estetiği sonrasında hasta hafif egzersizler yapabilir. Bununla birlikte en az 1 ila 2 ay boyunca ağır bir sportif aktivite yapmamalıdır. Özellikle de potansiyel olarak burnun zarar görebileceği rekabetçi sporlardan uzak durmalıdır.

Burun Estetiği Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Burun estetiği olan bireyler operasyondan iki gün sonra baş bölgelerini ıslatmamak kaydıyla duş alabilirler. Kafalarını ıslatmadıkları sürece banyo yapmaları veya küvete girmelerinde de bir sakınca yoktur. Operasyondan bir hafta sonra ise normal bir şekilde duş alabilirler. Ancak burun estetiği sonrası en az 1 ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir.

Burun Estetiği Sonrası Tampon Ne Zaman Çıkar?

Burun estetiği sırasında burna yerleştirilen tamponlar 2. veya 3. günün sonunda çıkarılırlar.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button