Blog geri dön

Burun Estetiği İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiği için bir yaş sınırı bulunmaktadır. Estetik ve kozmetik amaçla gerçekleştirilen neredeyse tüm cerrahi operasyonlar için bir yaş sınırlandırması bulunur. Bu yaş sınırı genellikle 18’dir. Yani reşit olan bireylere burun estetiği yapılabilmektedir. Reşit olmayan kişilere ise burun estetiği tavsiye edilmemektedir.

Burun Estetiği 18 Yaşından Küçüklere Yapılabilir Mi?

Burun estetiğinin, ideal olarak 18 yaşından küçüklere uygulanması tavsiye edilmez. Bununla birlikte bazı durumlarda, ailenin veya yasal vasinin de onayıyla 16-17 yaşlarında da yapılabilmektedir.

Burun Gelişimi Hangi Yaşta Tamamlanır?

Burun estetiğinin, 18 yaşından küçük bireylere önerilmemesinin en önemli nedeni; bu kişilerin henüz burun gelişimlerini tamamlamamış olabilmeleridir. Burun gelişiminin ideal ve sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için burun dokularına cerrahi olarak müdahale edilmemelidir. 18 yaşından küçük olan bireylere burun estetiği yapılırsa burnun boyutlarında ve şeklinde; büyüme ve gelişim sürecine bağlı olarak birtakım değişimler meydana gelebilir. Bu değişimler de operasyon ile elde edilen burun görünümünün zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden, operasyonu zaruri kılan önemli bir neden bulunmuyorsa 18 yaşından küçük bireylere burun estetiği tavsiye edilmemektedir.

Burun Estetiği Reşit Olmayan Kişilere Hangi Durumlarda Yapılır?

Reşit olmayan bireylere burun estetiği şu gibi durumlarda yapılabilir:

  • Burun yapısında ciddi bir deformite mevcutsa reşit olmayan kişilere de burun estetiği yapılabilir.
  • Burnun işlevleri ile alakalı ciddi bir sorun mevcutsa.
  • Burundaki estetik problemler bireyin psikolojisini ciddi ölçüde olumsuz etkiliyorsa.
  • Ciddi bir burun yaralanması meydana gelmişse.

Burun estetiği bu gibi durumlarda 18 yaşından küçüklere de yapılabilmektedir.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button