Blog geri dön

Burun Dolgusunun Zararları Nelerdir?

Burun dolgusu, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır ve burundaki minimal estetik sorunları gidermek için yapılmaktadır. Burun dolgusu genel olarak zararlı bir uygulama değildir. Ancak alanında uzman olmayan bir doktor tarafından yapıldığında burunda asimetri gibi sorunlara neden olabilmektedir.

Burun Dolgusu Riskli Mi?

Burun dolgusu, tüm tıbbi uygulamalar gibi komplikasyon riski taşımaktadır. Her ne kadar bu komplikasyonlar tehlikeli olmasa bile burun dolgusu yaptırmak isteyen bireyler, olası riskler hakkında bilgi edinmeli, bu risklerin bilincinde olarak burun dolgusu uygulamasına başvurmalıdır.

Burun Dolgusu Riskleri Nelerdir?

Burun dolgusuna bağlı ortaya çıkabilecek riskler arasında şunlar yer alabilir:

  • Yanlış veya eksik planlanmış burun dolguları, burun görünümüyle alakalı asimetrilere neden olabilir.
  • İdeal şartlar altında yapılmayan burun dolgusuna bağlı olarak enjeksiyon bölgelerinde enfeksiyon gelişebilir.
  • Hasta, kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak alerjik reaksiyon deneyimleyebilir.
  • Hafif şişlik ve kızarıklık gibi geçici yan etkiler ortaya çıkabilir.
  • Dolgu uygulaması sonrası masaj veya sıcak su (su buharı vs.) gibi etmenler nedeniyle dolgu maddesi burun bölgesinde göç edebilir. Bu da burun görünümüyle alakalı sorunlara neden olabilir.

Bu risklerin neredeyse tamamı tecrübeli bir doktor tarafından yapılan, kişiye özel estetik planlaması ile önlenebilir. Elbette uygulamanın gerçekleştirildiği muayenehanenin şartları, hastanın uygulama sonrası tutumu gibi etmenler de uygulamanın risksiz bir şekilde tamamlanması için önemli olan kriterlerdir.

Burun Dolgusu Tehlikeli Mi?

Burun dolgusu tehlikeli bir uygulama değildir. Eğer hastanın sağlık durumu uygulama için müsaitse ve uygulama ideal şartlar altında, uzman bir doktor tarafından gerçekleştiriliyorsa tehlikeli bir durum gelişmesi beklenmemektedir.

Burun Dolgusu Ağrılı Mı?

Burun dolgusu, basit enjeksiyon uygulamaları ile yapılan ve ağrısız bir şekilde tamamlanan bir uygulamadır. Ancak gergin olan, iğne korkusu olan veya ağrı hassasiyeti olan bireyler için burun dolgusu öncesinde, ilgili bölgelere lokal anestezi kremi sürülmektedir.

Ankara Burun Dolgusu Fiyatları

Ankara burun dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button