Blog geri dön

Botoksun Etkisi Geçince Ne Olur?

Botoksun etkisi geçince kas aktivitesi yavaş yavaş normale döner ve cilt, botoks öncesi görünümüne kavuşur. Bu süreç genellikle 3 ila 5 ay arasında değişir. Kaslar tekrar aktif hale geldiğinde, ciltte daha önce botoksla kaybolan kırışıklıklar yeniden görünür hale gelir.

Botoksun Etkisi Geçince Kırışıklıklar Artar Mı?

Botoksun etkisi geçince kırışıklıklar artmaz. Botoks uygulaması sayesinde, kırışıklık bölgesindeki kas aktivitesi geçici ve kısmi olarak durdurulur. Bu da kırışıklıkların, görünürlüklerini yitirmesine ve bölgede çok daha genç bir cilt görünümü oluşmasına neden olur. Botoksun etkisi geçtikten sonra ise bölgede var olan kırışıklıklar yeniden görünürlük kazanırlar. Ancak bu kırışıklıklar artarak dönmezler. Aksine düzenli botoks uygulamaları kırışıklıkların ilerlemesini ve derinleşmesini önleyebilir, yeni kırışıklıklar meydana gelmesine engel olabilir.

Botoksun Etkisi Geçince Sarkma Olur Mu?

Botoksun etkisi geçince ciltte sarkma meydana gelmez. Botoks kas hareketlerini kısmi olarak durdurur ve böylece cildi geçici olarak pürüzsüzleştirir. Botoks etkileri geçtikten sonra cilt eski haline geri döner. Ancak bu durum ciltte sarkma oluşmasına neden olmaz. Cilt sarkması genellikle bölgede tekrarlayan hacim değişikliği (kilo değişimleri), cilt yıpranması, güneş ışığı maruziyeti ve yaşlanmayla birlikte cilt elastisitesinin kaybı gibi nedenlerden meydana gelir.

Botoks Etkisini Nasıl Kaybeder?

Botoks uygulaması sırasında cilde botulinum toksin adı verilen özel bir ekzotoksin enjekte edilir. Bu ekzotoksin bölgedeki sinir hücreleri ile kas hücreleri arasındaki iletişimi geçici olarak bloke eder. Böylece kas hareketleri belli ölçülerde kısıtlanmış olur. Botoks sıvısı, zaman içerisinde doğal metabolizma faaliyeti ile parçalanır ve botoks etkisi kaybedilir.

Botoksun Etkisi Geçince Ne Yapmalı?

Botoksun etkisi geçince, bölgedeki kas aktivitesi eski yoğunluğuna geri döner ve kırışıklıklar yeniden görünür hale gelir. Bu süreçte isteyen bireyler botoks işlemini tekrarlatabilir ve kırışıklıklardan yeniden kurtulabilirler.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button