Blog geri dön

Botoksun Etkileri Geri Alınabilir Mi?

Botoksun etkileri geri alınamaz. Enjeksiyon işlemi tamamlandıktan sonra botulinum toksin sıvısı, bölgedeki sinir hücreleri ile kas hücreleri arasındaki iletişimi kısıtlar. Bu da kas aktivitesinin kontrollü olarak azalmasına ve bu aktivitelere bağlı gelişen kırışıklıkların kaybolmasına neden olur. Botoks uygulaması sırasında ilgili bölgeye enjekte edilen botulinum toksin sıvısı, zaman içerisinde, ek bir müdahaleye gerek kalmadan vücut tarafından metabolize edilir. Böylece botoksun etkileri kaybolmuş olur.

Günümüzde botoksun etkilerini daha erken veya daha hızlı geçirmek amacıyla yapılan herhangi bir uygulama bulunmamaktadır.

Botoksum Kötü Olduysa Ne Yapabilirim?

Botoks uygulaması sonrası alınan sonuçlardan memnun olmayan bireyler doktorlarıyla veya farklı bir plastik cerrah ile iletişime geçebilirler. Bu durumda hasta uygulamadan beklentilerini yeniden dile getirebilir, botoks yapılan bölge muayene edilebilir ve gerçekleştirilen botoks uygulamasının neden istenmeyen sonuçlara yol açtığı değerlendirilebilir. Bu değerlendirme sonucunda, eğer gerek görülürse ek botoks işlemleri ile ilk yapılan uygulama revize edilebilir.

Botoksu kötü olan ve botokstan memnun olmayan kişiler, sabırlı olmalı ve botoksun etkilerinin geçmesini beklemelidirler. Botoks etkileri çoğu zaman kendiliğinden, 3 ila 4 ay içerisinde azalmaya başlayacaktır. 6 ay içerisinde ise tamamen geçmiş olacaktır.

Botoksun Etkisi Nasıl Hızlı Geçer?

Botoksun etkilerini geri çevirebilen veya bu etkilerin daha hızlı kaybolmasını sağlayan herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Bu yüzden botoks uygulamasından memnun olmayan kişilerin, bu etkilerin zaman içerisinde geçmesini beklemeleri gerekir. Bazı durumlarda (botoks dozunun az uygulandığı ve istenilen sonuçların alınmadığı durumlarda) ise ek botoks seanslarına başvurulabilmektedir.

Botoksun Etkileri Geçtikten Sonra Yüz Daha Yaşlı Mı Görünür?

Botoksun etkileri geçtikten sonra yüz daha yaşlı görünmez. Botoksun etkileri geçince, daha önce yüzde var olan kırışıklıklar yeniden görünürlük kazanırlar. Ancak botoks sonrasında (botoksa bağlı olarak) yeni kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmez.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button