Blog geri dön

Botoks Yeni Kırışıklıkları Önler Mi?

Botoks, uygulandığı bölgedeki kas aktivitesini kontrolü olarak azaltır ve bu kas aktivitesine bağlı gelişebilecek yeni kırışıklıkları önler. Ancak kırışıklıkların yalnızca yoğun kas aktivitesi nedeniyle ortaya çıkmadığı unutulmamalıdır. Bu yüzden önleyici ve koruyucu botoks uygulamalarından sonra birey, cilt bakımına özen göstermelidir.

Botokslu Bölgede Kırışıklık Oluşur Mu?

Botoks uygulanan bölgede yeni kırışıklık oluşumu görülmez. Çünkü botoks kas hareketlerini sınırlar ve bu bölgelerdeki cilt katlanmasını engeller. Böylece kas aktivitesine bağlı yeni kırışıklık oluşumu görülmez. Ancak, botoksun etkisi geçici olduğu için tedavinin etkisi azaldıkça kas aktivitesi eski haline geri döner ve bu süreçte yeni kırışıklıklar oluşabilir. Bu yüzden yeni kırışıklık oluşumunun önlenmesi için düzenli botoks seansları tavsiye edilir. Bu amaçla yapılan botoks işlemleri ‘’Kırışıklık Önleyici Botoks’’, ‘’Önleyici Botoks’’ veya ‘’Koruyucu Botoks’’ gibi isimlerle bilinirler.

Kırışıklık Önleyici Botoks Nedir?

Kırışıklık önleyici botoks, yeni kırışıklık oluşumunu engellemek, cildin genç kalmasını sağlamak ve var olan kırışıklıkların derinleşmesini önlemek amacıyla yapılan botoks uygulamasıdır.

Kırışıklık Önleyici Botoks Kimlere Önerilir?

Kırışıklık önleyici botoks, genellikle cildinde henüz derin kırışıklıklar oluşmamış ancak cilt yüzeyinde ince çizgiler ve kırışıklıklar belirmeye başlayan bireylere önerilir. Ayrıca, genetik olarak kırışıklık oluşumuna yatkın olan veya yüz kaslarını sık sık kullanan (kaş çatma alışkanlığı olan, yoğun mimik kullanan) kişilere de önerilir. Bu tedavi, kırışıklıkların oluşumunu önlemeye ve cildin genç görünümünü korumaya yardımcı olur.

Kırışıklık Önleyici Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

Kırışıklık önleyici botoks genellikle yüzün üst kısmında yer alan alın, kaş arası ve göz çevresine uygulanır. Bu uygulama ilgili bölgelerde dinamik kırışıklıkların oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Ayrıca, dudak çevresi ve boyun bölgesindeki ince çizgilerin önlenmesi için de kırışıklık önleyici botoksa başvurulabilir.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button