Blog geri dön

Botoks Öncesi ve Sonrası Süreçler Nasıldır?

Botoks, en sık tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarının başında gelir. Bu yüzden de botoksa ve botoks sonrası sürece dair hastaların merak ettiği pek çok konu vardır. Yazımızın devamında bu konulara değineceğiz.

Botoks Öncesinde Neler Yapılmalı?

Botoks yaptırmak isteyenler, botoks uygulamasından beklentilerini detaylı olarak değerlendirmelidirler. Bu süreçte bir estetik cerrahi doktorunun profesyonel yönlendirmesinden faydalanabilirler. Daha sonra ise botoks için hazır olduklarını doktorlarına bildirebilirler. Botoks öncesinde birey cildini temizlemeli ve botoks yapılacak cilt bölgesine herhangi bir kozmetik ürün uygulamamalıdır. Ayrıca doktorunu, hali hazırda kullanmakta olduğu (kan sulandırıcı gibi) ilaçlar hakkında bilgilendirmelidir.

Botoks Sonrası Masaj

Botoks sonrasında en az 48 saat boyunca bölgeye masaj yapılmamalı ve ilgili bölge ovulmamalıdır. Bu süreden sonra botoks sıvısının dağılma riski azalır ancak yine de ilk bir hafta boyunca ilgili bölgeye masaj önerilmez.

Botoks Sonrası Sigara

Botoks sonrasında sigara kullanımı tavsiye edilmez. Sigara kullanan bireyler, mümkünse botoks sonrasında bir süre sigara kullanımını bırakmalı veya kısıtlamalıdır.

Botoks Sonrası Spor

Botoks sonrasında, özellikle de ilk 24 saat boyunca spor ve egzersiz yapılmamalıdır. Özellikle de bireyin, sık sık eğilmesini gerektiren sportif aktivitelerden bir gün boyunca uzak durması gerekir.

Botoks Sonrası Güneşlenme

Botoks sonrasında 24 ila 72 saat boyunca güneş ışığı maruziyeti en az seviyede tutulmalıdır. Sonrasında ise hasta, eğer botoks bölgesi kıyafetinin altında kalmıyorsa bölgeye nazikçe güneş kremi uygulayabilir ve dışarı çıkabilir.

Botoks Sonrası Terleme

Botoks yapılan bölgenin terlemesi veya başka bir bölgeden akan terin botoks bölgesine temas etmesi herhangi bir sorun oluşturmaz.

Botoks Sonrası Makyaj

Botoks sonrasında güvenli bir şekilde makyaj yapılabilir. Ancak hastalara botokstan hemen sonra makyaj yapmamaları tavsiye edilir. Çünkü makyaj ürünlerini cilde uygulamak için yapılan hareketler botoks sıvısının dağılmasına neden olabilir. Bu yüzden botokstan sonra ilk 3 ila 4 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.

Botoks Sonrası Duş

Botoks sonrasında kişi aynı gün duş alabilir, banyo yapabilir. Ancak bu süreçte ılık su tercih etmelidir. Çok sıcak su ile duş alınmamalı ve banyo yapılmamalıdır.

Botoks Sonrası Cilt Bakımı

Botoks sonrasında mümkünse ilk bir gün boyunca cilde ağır kozmetik ürünler uygulanmamalıdır. Sonrasında ise birey normal cilt bakım rutinine dönüş yapabilir.

Botoks Sonrası Alkol

Botoks uygulamasından 24 saat önce birey alkol almayı bırakmalı ve botoks sonrası 24 saat boyunca alkol kullanmamalıdır.

Botoks Sonrası Kahve

Botoks uygulaması sonrasında birey kahve tüketebilir. Kahve ve diğer kafein içerikli içeceklerin tüketilmesinde bir sakınca yoktur.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button