Blog geri dön

Botoks Kremi İşe Yarıyor Mu?

Botoks kremleri, botoks enjeksiyonlarına alternatif oluşturduğu iddia edilen kozmetik ürünleridir. Bu ürünler, özellikle de iğne korkusu bulunan veya maliyeti daha yüksek olan botoks enjeksiyonlarını tercih etmeyen bireyler tarafından kullanılmaktadır. Botoks kremlerinin önemli bir kısmında botulinum toksin adı verilen madde bulunmamaktadır. İçlerindeki farklı maddeler yardımıyla, botoks enjeksiyonlarının kazanımlarını taklit eden bir etki amaçlamaktadırlar. Ancak çoğu zaman bu etki, yüzde belirgin bir fark oluşturmakta yetersiz kalır. Günümüzde kozmetik sektörü tarafından üretilmiş, pahalı veya ucuz hiçbir krem botoks enjeksiyonları kadar etkili bir kırışıklık giderici etki sunamamaktadır.

Botoks Etkili Kremler Zararlı Mı?

Botoks etkili kremler genellikle güvenli olarak kabul edilir. Ancak herhangi bir cilt bakım ürünü gibi içeriklerine dikkat edilmesi önemlidir. Çünkü potansiyel alerjenler veya tahriş edici maddeler barındırmaları mümkündür. Kullanıcıların ürünleri uygulamadan önce küçük bir bölgede test etmeleri ve herhangi bir beklenmedik reaksiyon durumunda kullanımı durdurmaları önerilir.

Botoks Kremleri Ne Zaman Etki Gösterir?

Botoks kremlerinin etkileri, kremlerin türüne göre farklı sürelerde hissedilebilir. Bazı kremler anlık olarak cilt yüzeyinde sıkı bir görünüm ve pürüzsüz bir his oluşturabilirler. Ancak bu kremlerin etkileri genellikle birkaç saat ila birkaç gün içerisinde geçer. Bazı kremler ise düzenli, uzun süreli kullanımın ardında etkilerini göstermeye başlarlar. Ancak çoğu zaman bu etkiler, dışarıdan fark edilemeyecek kadar azdır veya hiç yoktur.

Botoks Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Botoks kremleri, cildin çok kısıtlı bir süre boyunca sıkı ve pürüzsüz hissedilmesini sağlayabilir. Daha önce botoks kremi kullananlar, bu etkilerin çoğu zaman fark edilemeyecek kadar az olduğunu bilirler.

Botoks Kremlerinde Botulinum Toksin Var Mı?

Botoks kremlerinin içerisinde genellikle botulinum toksin (botoks enjeksiyonlarında kullanılan etken madde) bulunmaz. Bunun yerine bu maddenin etkilerini çok kısıtlı şekilde taklit eden farklı madde karışımları bulunur. Bu yüzden de botoks kremleri hiçbir zaman botoks enjeksiyonlarının yerini tutmaz.

Blog geri dön
Call Now Button