Blog geri dön

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun etkileri genellikle uygulamadan bir hafta sonra hissedilmeye başlanır. Bu etkiler 2. haftada kolayca fark edilir seviyelere ulaşır. Ancak ne yazık ki botoksun etkileri kalıcı değildir. Botoks uygulamasından yaklaşık 3 ay sonra uygulamanın etkileri yavaşça azalmaya başlar. 5. aydan sonra ise bu etkiler genellikle tamamen kaybedilmiş olur.

Botoks Tekrarlanabilir Mi?

Botoks, kolayca tekrarlanabilen bir işlemdir. Botoksun etkileri azalmaya başladığında doktorunuzla görüşebilir ve yeni botoks seansı için tarih belirleyebilirsiniz. Böylece botoks ile elde ettiğiniz kazanımları koruyabilirsiniz. Ayrıca, tekrarlanan botoks işlemleri botoksun kalıcılık süresini de arttırabilmektedir.

Botoksun Kalıcılığını Neler Etkiler?

Botoksun kalıcılığını etkileyen en önemli faktör, bölgedeki kas aktivitesidir. Eğer bölgedeki mimik kullanımı ve dolayısıyla da kas aktivitesi fazla ise botoksun etkileri daha hızlı kaybedilir. Buna ek olarak bireyin cilt tipinin ve metabolizma hızının da botoksun kalıcılık süresini etkileyebildiği bilinmektedir.

Botoks Neden Kalıcı Değil?

Botoks, vücuda uygulanan pek çok ilaç veya kimyasal gibi zaman içerisinde vücudun doğal mekanizmaları tarafından metabolize edilir. Bu da botoksun kalıcı kazanımlar sunmasına engel olur.

Botoks Kaç Ayda Bir Tekrarlanmalı?

Botoks işlemi 3 ila 5 aylık periyotlarla tekrarlanabilir. Bu süre botoksun nereye uygulandığına, botoks etkilerinin kaç ay içerisinde azalmaya başladığına vb. durumlara göre değişebilir. Doktorunuz sizi konu hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

Botoksun Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Botoks yaptıran kişiler, şu noktalara dikkat ederek botoksun kalıcılık süresini uzatabilirler:

  • İlgili noktaların direkt olarak güneş ışığına maruz kalmasını önleyin.
  • Botoks sonrası en az 1 hafta boyunca ilgili noktaya masaj yapmayın.
  • Botoks yapılan bölgeyi, özellikle de ilk 1 ila 2 hafta boyunca sıcağa maruz bırakmayın. Bu yüzden hamama veya saunaya gitmeyin.
  • Botoksu düzenli aralıklarla tekrarlatın. Tekrarlanan botoks işlemleri, bölgedeki kasların daha az kullanılmasını, dolayısıyla da botoksun kalıcılık süresinin uzamasını sağlayabilir.

Botoks etkilerinin daha kalıcı olması için bu gibi noktalara dikkat edilebilir.

Botoksun Etkisi Geçince Kırışıklıklar Artar Mı?

Botoksun etkisi geçince yüz eski haline döner. Kırışıklıklar artarak geri dönmezler. Botoks sonrasında kırışıklıkların artarak döndüğü bilgisi doğru değildir.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button