Blog geri dön

Botoks Çeşitleri Nelerdir?

Botoksun, uygulandığı bölgeye ve/veya uygulanma amacına göre farklı çeşitleri bulunmaktadır, bunlar:

  • Çene Botoksu (Masseter Botoksu): Çene botoksu, masseter kasının bazı noktalarına uygulanır. Böylece aşırı kas aktivitesine bağlı gelişen diş sıkma sorunu giderilir. Çene botoksu, masseter hiperplazisine bağlı gelişen yüz asimetrilerini ortadan kaldırmak amacıyla da yapılabilir.
  • Kaş Arası Botoks: Kaş arası botoksu, kaş aralarında ve kaş çevrelerinde bulunan kırışıklıkların giderilmesi için yapılır. Çatık kaş görünümü, bireyin sürekli olarak sinirli ve gergin bir yüz görünümüne sahip olmasına neden olabilir. Bu sorun da kaş arası botoksu ile giderilebilmektedir.
  • Alın Botoksu: Alın botoksu, alın kırışıklıklarının ve çizgilerinin ortadan kaldırılması, bölgeye genç bir görünüm kazandırılması için yapılır. Alın botoksu tek başına yapılabildiği gibi farklı botoks işlemleriyle birlikte de gerçekleştirilebilir. Böylece yüzdeki kırışıklıklar bütünlüklü olarak ele alınmış, yüzün estetik bütünlüğü tazelenmiş olur.
  • Dudak Botoksu: Dudak botoksu, dudak çevresindeki ve dudak üzerindeki kırışıkların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilir.
  • Göz Çevresi Botoksu: Göz çevresi botoksu, göz çevresinde meydana gelen kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için yapılır. Bu yüzden kaz ayağı botoksu ismiyle de bilinmektedir.
  • Boyun ve Dekolte Botoksu: Boyun-Dekolte botoksu, boyun ve dekolte arasındaki estetik geçiş hatlarında oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırmak için yapılır.
  • Terleme Botoksu: Ter bezlerinin aktivitelerini kontrollü olarak sınırlandırmak ve aşırı terleme sorununu gidermek amacıyla gerçekleştirilir. Terleme botoksu, botoksla terleme tedavisi gibi isimlerle de bilinir.
  • Migren Botoksu: Migren botoksu, migren atakları sırasında ortaya çıkan baş ağrılarını hafifletmek için yapılır. Aynı zaman da bu uygulama, atakların gerçekleşme sıklığını da azaltabilir. Halk arasında botoksla migren tedavisi veya botoksla baş ağrısı tedavisi gibi isimlerle de bilinir.
  • Burun Botoksu: Burun botoksu, burun ucu düşüklüğünü gidermek, burun ucuna ideal bir pozisyon kazandırmak ve çekici bir burun görünümü oluşturmak için yapılır.

Botoks türleri bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button