Blog geri dön

Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız meme büyütme, herhangi bir cerrahi işleme başvurmadan memelerin belirgin ve dolgun bir görünüm kazanması amacıyla yapılır. Pek çok birey gerek iyileşme süreci ile alakalı nedenlerden gerekse de ameliyat izi gibi endişeler nedeniyle estetik amaçlı gerçekleştirilen cerrahi operasyonları tercih etmemektedir. Bazı bireyler ise gerek operasyon için gerekse de operasyon için gerekli olan anestezi uygulaması için uygun olmayabilirler. Bu yüzden de operasyon ile aynı amaçla gerçekleştirilen medikal uygulamalara yönelmek isteyebilirler. Meme estetikleri konusunda da durum böyledir. Yazımızın devamında ameliyatsız meme büyütme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Ameliyatsız Meme Büyütme Mümkün Mü?

Meme büyütme ameliyatı olmadan memelerin büyütülmesi mümkündür. Memelerin büyütülmesi için cerrahi işlemlere başvurulması şart değildir. Bununla birlikte ameliyatsız meme büyütme uygulamaları genellikle memelerde geçici ve küçük çaplı boyut değişimlere neden olmaktadır. Bu yüzden meme büyütme amacı ile tercih edilen en etkili uygulama meme büyütme ameliyatıdır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Meme Dolgusu: Meme dolgusu, hyalüronik asit gibi maddeler ile yapılan meme büyütme işlemidir. Etkileri geçicidir ve uygulama ile elde edilen hacim miktarı sınırlıdır.
  • Memeye Yağ Transferi: Memeye yağ transferi, vücudun farklı bir bölgesinden, küçük liposuction işlemleri ile alınan yağların memelere transfer edilmesi ile yapılır. Aslında liposuction içerdiği için küçük de olsa cerrahi işlemler barındırmaktadır. Bununla birlikte bu işlemler memeler üzerinde değil, vücudun yağ bakımından zengin olan bölgelerinde yapılır. Bu uygulamanın da etkileri geçicidir.
  • Auqfilling ile Meme Büyütme: Aquafilling, özel bir sıvının memelere enjekte edilmesi ile yapılan bu uygulama sayesinde memelere hacim kazandırılabilir. Bununla birlikte uzun dönem komplikasyonları nedeniyle pek tercih edilmemektedir.

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Ameliyatsız Meme Büyütme Fiyatları 2024

Ankara ameliyatsız meme büyütme fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button